D±b
aktdot

aktdot AKTUALNOŚCI

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska jako Lokalna Organizacja Grantowa ogłasza LOKALNY KONKURS GRANTOWY w ramach Programu „Działaj Lokalnie VII

Współpraca Euroregionów

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska jako Lokalna Organizacja Grantowa ogłasza LOKALNY KONKURS GRANTOWY w ramach Programu „Działaj Lokalnie VII

19 października rusza VI edycja Programu Grantowego Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska we współpracy z Zespołem Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce oraz Powiatem Hajnowskim realizuje projekt „Wyrównajmy szanse”

ARCHIWUM WIADOMOŚCI


 SZKOLENIA

 

Szkolenie LOKALNY KONKURS GRANTOWY W związku z ogłoszonym przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska LOKALNYM KONKURSEM GRANTOWYM w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy na spotkania informacyjno-szkoleniowe, które odbędą się:

Szkolenie nt. zasad aplikowania zostanie przeprowadzone 9 marca 2012 r. o godz. 13.00, w sali nr 12 przy ulicy A Zina 1 w Hajnówce.

 WIZYTY NA STRONIE

Środa, 22 wrzesień 2021 r.

Liczba wizyt na stronie: 258323

Wizyty dzisiaj: 169

 EUROREGION PUSZCZA BIAŁOWIESKA

Dnia 20 listopada 2008 roku o godzinie 18:00 w Fili Bibliotecznej w Łosince odbyło się spotkanie mieszkańców Łosinki i okolicznych miejscowości z notariuszem oraz z ekspertem ds. organizacji pozarządowych w ramach projektu „Spotkajmy się na ulicy wiejskiej” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji. Podczas spotkania notariusz – p. Bohdan Klimiuk omawiał sprawy, które powinny być załatwiane przez notariusza bądź przy jego obecności. Między innymi była mowa o poświadczaniu podpisów, poświadczeniu dokumentów (legalizacja), pełnomocnictwie, a także o dokumentach które wymagają formy aktu notarialnego. Wiele osób interesowała darowizna, z tąd też ten temat pan notariusz bardzo bogato rozwinął.

Natomiast p. Eugeniusz Kowalski – ekspert ds. ngo, przedstawił prezentację nt. zasad funkcjonowania organizacji pozarządowych, a także poparł je różnymi przykładami z życia. Wspomniał także o dostępnych funduszach i programach unijnych na różne inicjatywy. Podkreślił, że trzeba próbować pozyskiwać dostępne środki unijne i postawić przede wszystkim na rozwój wsi, w której mieszkają przybyłe na spotkanie osoby. A żeby łatwiej było dążyć do rozwoju pan Eugeniusz przekonywał mieszkańców wsi Łosnika do założenia stowarzyszenia. Prelegenci z chęcią także udzielali odpowiedzi na liczne pytania ze strony osób przybyłych na spotkanie. Po zakończeniu wykładów uczestnicy spotkania mogli dodatkowo podyskutować z ekspertami podczas poczęstunku.

 

Strona powstala przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej
Copyright © 2005 EUROREGION PUSZCZA BIAŁOWIESKA


Wykonanie Piotr Iwaniuk